TEK BAŞIMIZAStar TV'de izleyiciyle buluşacak 'Tek Başımıza', kadına yönelik şiddet temelinde Hande ve Zehra'yı sokuyor hayatımıza. 'Yerli Thelma&Louise' yakıştırması yapılan dizinin başrol oyuncuları Ahu Türkpençe, Başak Köklükaya ve Tardu Flordun, senaryonun sahiciliğinden etkilendiklerini söylüyor.

Star TV'nin yeni dizisi Tek Başımıza', hayatlarını sıfırdan başlayarak yeniden kurmaya çalışan Hande ve Zehra'nın hikayesini anlatıyor. Başrol oyuncuları Ahu Türkpençe, Başak Köklükaya ve Tardu Flordun, şiddetin kader olmadığını söylüyor.


Tarih:Pazar
Saat:20:00 (TSİ)
Yayın:Star Tv
Face:Star Tv Fan Sayfası
Kanal:Star Tv Yayın Akışı
Tür:Yerli Dizi / Dram
Yönetmen:Oğuzhan Tercan
Senaryo:Uygar Şirin, Meriç Özen, Sertaç Ergin, Özgül Apaçe
Oyuncular:

Ahu Türkpençe (Zehra), Başak Köklükaya (Hande), Tardu Flordun (Tuğrul), Ragıp Savaş (Ufuk), Erkan Bektaş (Emrullah), Şekip Taşpınar (Samet)

Hakkında:

Hande kocası Tuğrul'un evde başbaşa doğumgünü yemeği yeme teklifini tedirginlikle karşılar. Çünkü bu, bilinci kapalı, yatağa mahkum babasının bakıcısına izin vermek demektir. Neyse ki aldığı sürpriz bir haber bu tedirginliğini ortadan kaldırır: Hande hamiledir.
Hande'nin ofisinde mutfak görevlisi olarak çalışan Zehra, oğlu Mesut'u annesine bırakıp işe bir an önce yetişmeye çalışırken nefesi kesilir, ilk aşkı Emrullah yıllar sonra karşısındadır. Sırf Emrullah'la olmasın diye kendisinden yaşça büyük ve dayakçı bir kocaya zorla verilmiştir Zehra.

Hande kocasıyla baş başa geçireceği akşama hazırlanırken eve gizlice giren bir adam onu bayıltır. Hande gözlerini açtığı bir an, elinde silah yatakda da babasının ölüsünü görür. Çok geçmeden Hande kendini bir uçurumun başında bulur. Öte yandan Zehra'yı Emrullah'la gören biri durumu kocası Samet'e yetiştirmiştir. Zehra'nın ölüm fermanı şimdi kocasının elindeki bıçağın keskin ucundadır.
Her iki kadın da aynı gece ölümle yüz yüze gelir ve canlarını kurtarmaya çalışırken yolları kesişir.